Do czego służy odżywka do włosów?

Odżywka to chyba jeden z najpopularniejszych na rynku produktów do pielęgnacji włosów, obok szamponu. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się do czego służy odżywka do włosów? Czy naprawdę musisz jej używać przy każdym myciu włosów, czy jest to krok, który możesz pominąć? Prawda jest taka, że odżywka do włosów jest niezbędna dla każdego, bez względu na to, jaki rodzaj włosów posiadasz i w jakim są one stanie. Jeśli chcesz mieć lśniące, zdrowo wyglądające włosy, łatwe do układania i codziennej pielęgnacji, to jest to krok, którego nigdy nie należy pomijać.

Do czego służy odżywka?

Mówiąc najprościej, główną funkcją odżywki jest wygładzenie każdego włosa, aby wspierać zdrowie włosów. Uzupełniane są niedobory wynikające z uszkodzeń, tworząc bardziej równą powierzchnię, która pomaga utrzymać zdrowie włosów. Ale ponieważ nie wszystkie odżywki są sobie równe, warto wiedzieć nieco wiele więcej…

Jak działają odżywki do włosów?

Odżywka do włosów działa na zewnątrz włosa, tworząc równą powierzchnię, która lepiej odbija światło i lśni, ale także pomaga sprawić, że włosy są bardziej podatne na układanie i są łatwiejsze w codziennej stylizacji. Zmniejsza to uszkodzenia powstałe w wyniku stylizacji. Ponadto silne antyoksydanty pomagają zmniejszyć stres oksydacyjny pochodzący ze środowiska, taki jak promieniowanie UV.

Pogoda, nawyki stylizacyjne i codzienne użytkowanie powodują, że nasze włosy stają się zniszczone. Może to być silny, zimny wiatr na zewnątrz lub bardzo wysoka temperatura lokówki lub prostownicy, niezależnie od przyczyny, z czasem włosy stają się suche, ponieważ tracą wilgoć. Szampon ma za zadanie oczyścić z brudu, zanieczyszczeń i nagromadzonego sebum, ale prawdziwa magia dzieje się po nałożeniu odżywki. Odżywki do włosów dostarczają do trzonu włosa składniki odżywcze, które pomagają „uszczelnić” lub spłaszczyć łuskę włosa. Dlatego ten krok jest tak ważny dla zdrowo wyglądających włosów. Z kolei ta gładsza tekstura zmniejsza tarcie we włosach, dzięki czemu są one bardziej podatne na układanie i swobodniejsze. Chcesz kompleksowo zadbać o włosy od A do Z? Poznaj metodę OMO. Do składników aktywnych odżywek należy histydyna, która wnika głęboko w rdzeń włosa i redukuje szkodliwe zanieczyszczenia. Z czasem zapobiega to powstawaniu dziur i pęknięć wewnątrz włosa, a jednocześnie pomaga wzmocnić włosy od wewnątrz.