Czym jest i jak wykonać makijaż permanentny

Makijaż permanentny stał się bardzo popularną metodą upiększania swojego ciała. Dzięki tego rodzaju działaniom możliwe jest wykonanie make-up na stałe, bez konieczności codziennego go poprawiania. Na czym polega tego rodzaju zabieg? Jak długo utrzymują się jego efekty? Na co wykonywany jest tego rodzaju makijaż?


Makijaż permanentny to pewnego rodzaju malowanie poszczególnych części ciała tuszem. Wykonuje się go na podobnej zasadzie to tatuażu. Jest to zabieg kosmetyczny, którego zadaniem jest trwałe podkreślenie linii brwi czy uwypuklenie warg. Podczas czynności upiększających pod skórę wpuszczany jest odpowiedni barwnik, którego zadaniem jest utrzymanie się przez kolejnych kilka lat.
Najczęściej wykonywanymi zabiegami tego rodzaju jest makijaż ust, jak również znany i polecany makijaż permanentny brwi. Kobiety często wykonują tego rodzaju czynności z powodu chęci zmiany wyglądu twarzy. Dzięki niemu poranne przygotowywanie się do wyjścia staje się krótsze i mniej uciążliwe. Tatuowanie brwi sprawdza się również w momencie, gdy klientka boryka się z jakimiś chorobami powodującymi wypadanie włosków. To również sposób na zmianę kształtu czy koloru łuku brwiowego.
Tatuaż permanentny ust pozwala je uwypuklić. Dzięki wpuszczonemu barwnikowi możliwe jest wypełnienie małych warg, jak również nadanie im ponętności i wdzięku.


Jak zatem wykonane tego rodzaju zabieg?


Poszczególne czynności dobierane są indywidulanie do preferencji klientki. Najczęściej wykorzystywane są metody makijażu permanentnego takie jak:


– metoda włoskowa – wykonywana na brwiach. Jej głównym założeniem jest wprowadzenie tuszu pod skórę w zarysie naturalnych brwi – pod włoski. Specjalista wykonuje imitacje poszczególnych, pojedynczych włosów.
– metoda piórkowa – nieco szybsza i mniej dokładna, wykonywana specjalnym piórem z kilkom igłami. To właśnie nimi jednocześnie wprowadza się pigment pod skórę klientki.
– makijaż permanentny cieniowanie – to technika, którą można wykorzystać zarówno do upiększania brwi, oczu, jak i ust. Dzięki tej metodzie można uzyskać efekt ombre. Sposób ten przynosi naturalny charakter.

Wykonanie tatuażu tego rodzaju techniką na brwiach powoduje ich wizualne zagęszczenie i powiększenie objętości.