Ciało człowieka ładnie opakowane znaczy bardzo dużo!

Jesteśmy różni niezależnie od tego, czy jest ktoś kobietą, czy mężczyzną. Różnimy się od siebie nie tylko charakterem, usposobieniem, predyspozycjami, lecz również wyglądem zewnętrznym. Jedni są atrakcyjni wizualnie a inni mniej atrakcyjni. Lecz mniej atrakcyjności fizycznej można wspaniale zatuszować przez dbałość o siebie. I nie tylko poprzez właściwą wagę ciała, czy odpowiedni makijaż, modną i pasującą do naszej postury fryzurę, jak i zadbane zęby, lecz również poprzez noszenie odpowiednich ubrań oraz dobrze dobranego obuwia i dodatków.

Ładne opakowanie

Ładnie wyglądającego, to znaczy gustownie ubranego człowieka można porównać do pięknego opakowania. Bardzo ważny jest właściwy dobór garderoby, bo wówczas jesteśmy zupełnie inaczej postrzegani przez otoczenie. A i sami czujemy się lepiej, bo atrakcyjniej i pewniej. Posiadając dobrze dobrany strój mniej się stresujemy w pracy, szybciej nawiązujemy kontakty towarzyskie, jak i otoczenie jest do nas nie wiadomo czemu nastawione jakoś bardziej przyjaźnie i życzliwie. Dzieje się tak, bo być może nasz dobry gust budzi wśród otoczenia podziw, czy jakiś rodzaj respektu lub nawet szacunku. I choć wszyscy wiedzą, że samo opakowanie, to nie wszystko, gdyż najważniejsza jest zawartość, to jednak w pierwszej kolejności każdy zwraca uwagę na to, co widać gołym okiem, czyli na ubranie. Garderoba wpływa również na naszą osobistą samoakceptację. Bo, gdy nasz strój nam się podoba, to od razu wzrasta w nas poczucie własnej wartości. Najprościej mówiąc dobrze dobrana garderoba nas dowartościowuje nie tylko w oczach środowiska, lecz także we własnym odczuciu, które jest najważniejsze.

Inteligencja przodem

Wiele osób i zresztą bardzo słusznie powie, że najważniejsza w człowieku jest inteligencja. Inteligencja jest czymś z czym się rodzimy, jak i tym, co zdobywamy w ciągu swojego życia.
I tak na przykład podczas poszukiwania pracy, jak i w każdym innym przypadku nasza inteligencja, jak najbardziej jest brana pod uwagę, lecz nasz wygląd zewnętrzny również gra dużą rolę. I często się zdarza, że osoba zdolna i inteligentna nie otrzyma pracy, gdy na pierwszy rzut oka wygląda byle jak. Przyszła na spotkanie o pracę w sfatygowanym ubraniu i na dodatek w źle dobranych częściach garderoby. Gdy jeszcze do tego posiada nadwagę, to na bank nie zostanie przyjęta do pracy mimo odpowiedniego wyksztalcenia, inteligencji i na pierwszy rzut oka ukrytych zdolności.
Reasumując
Inteligencja i zdolności są bardzo ważne, lecz ciało także trzeba umieć dobrze sprzedać poprzez pielęgnowanie go, utrzymanie w miarę zgrabnej postawy i oczywiście poprzez odpowiedni strój.

Ogólna ocena wyglądu zewnętrznego

Naukowcy z dziedziny psychologii są zdania, że to wygląd zewnętrzny jest najważniejszym czynnikiem decydującym o naszej samoocenie. Ludzie również postrzegają nas głównie przez pryzmat powiedzenia „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Jest to krzywdzące, lecz niestety tak w życiu jest że nieustannie jesteśmy porównywani z innymi przeważnie na podstawie wyglądu zewnętrznego. I choć inteligencja sama potrafi się obronić, to jednak trzeba na to czasu a nasze zewnętrzne „opakowanie” widać od na pierwszy rzut oka.
Reasumując
W pierwszej kolejności należy dbać o swój intelekt, lecz również nie zapominać o swojej powierzchowności, czyli o tym, jak jesteśmy ubrani, czy mamy zdrowe zęby i zadbane włosy oraz stosowny makijaż, który najlepiej gdy jest tak delikatny, że niemalże niezauważalny, lecz niemniej jednak jest obecny na twarzy kobiety. To wszystko razem sprawi, że będziemy uchodzić za piękną i inteligentną osobę.

1 thought on “Ciało człowieka ładnie opakowane znaczy bardzo dużo!

  1. Nie oszukujmy się. Przynajmniej podczas pierwszego wrażenia ubiór mówi dużo o drugim człowieku.

Comments are closed.