Damski streetwear w praktyce

Bardzo często moda uliczna kojarzy się przede wszystkim z mężczyznami noszącymi bluzy z kapturem oraz luźne joggery. Rzadko kiedy myśli się o tej stylizacji w kontekście czegoś, co mogą zakładać również kobiety. Jest to błędna postawa, ponieważ w rzeczywistości wiele kobiet również stawia na styl streetwear. Jak to jednak wygląda w ich wydaniu?

Indywidualizm w modzie – idealna opcja dla kobiety

Podstawą stylu streetwearowego jest stawianie na oryginalność i indywidualizm. Pójście na przekór światowej modzie sprawia, że kobiety same mogą wybrać, jaką kombinację ciuchów założą tym razem tak, aby znakomicie się prezentować. Faktografia udowadnia, że wychodzi to im znakomicie. Niebanalność strojów, jakie wybierają panie, sprawia, że każda firma produkująca ubrania sportowe stawia również na kobiety. Pokazuje to m.in. kolekcja Ellesse, w której stroje dla pań pojawiają się równie często, co dla panów. Możliwość dania upustu swojemu indywidualizmowi sprawia, że moda streetwear jest wręcz idealna dla kobiet, których naturalny zmysł stylistyczny sprawia, że tworzą znakomite kreacje wpisujące się w modę uliczną.

Bluza z kapturem i funkcjonalność – podstawy streetwearu dla kobiety

Jednym z najważniejszych elementów ubioru, który z pewnością przyda się większości kobiet, jest bluza z kapturem. W stylu streetwear stawia się na wygodę, a to oznacza, że powinny być to bluzy oversize’owe. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji, zapewniając pełnię komfortu i całkowity luz. W przypadku kobiet moda streetwear cechuje się wyjątkową wręcz funkcjonalnością. Wynika to z faktu, że część elementów garderoby pozwala na niezwykle różnorodne sposoby noszenia. Jednym z przykładów mogą być, chociażby płaszcze oversize, które znakomicie prezentują się zarówno ze spodniami dresowymi, jak i ich eleganckimi odpowiednikami.

Nieustanna ewolucja mody ulicznej

Tym, co charakteryzuje streetwear jest ciągła, nieustanna wręcz ewolucja. Zmienność tej mody idzie w parze, z tym że rozwiązania sprzed lat wciąż pozostają aktualne. Ta paradoksalna sytuacja wynika z faktu, że najważniejszą cechą tego stylu jest indywidualizm. To zaś sprawia, że w każdej sytuacji z powodzeniem kobiety mogą stawiać na takie połączenia, które podobają się właśnie im. Mogą się przy tym inspirować nowymi propozycjami, ale i sposobem noszenia nawet sprzed kilku lat.

Co śmiało mogą założyć kobiety?

Styl streetwear walczy o podkreślenie indywidualizmu, co łączy się ze stawianiem na połączenia kolorystyczne, a także ukazywanie nadruków. Niezwykle popularne jest również podkreślanie logo producenta, co robi m.in. kolekcja Ellesse. Kobiecie stylizacje mogą uwzględniać m.in.:

  • Kurtki bejsbolówki,
  • Spodnie typu boyfriend jeans,
  • Buty sportowe,
  • Naszyjniki, pierścionki,
  • Czapki z daszkiem,
  • Kapelusze typu „hat bucket”.

Podstawą oczywiście pozostają wspomniane wcześniej bluzy z kapturami. Dla osób ceniących sobie styl casualowo-streetwearowy najlepszym rozwiązaniem jest stawianie na wygodę, luz i sportowy styl noszenia ubrań.